Vėdinimo sistemos

Jeigu namuose atsirado pelėsis arba paprasčiausiai oras patalpose tapo labai slogus – tokiu atveju būtinos kokybiškos vėdinimo sistemos, kurios gali padėti užsitikrinti komfortabilų  gyvenimą. Šios sistemos naudojamos tiek komercinio, tiek pramoninio, galiausiai, gyvenamo tipo pastatuose, kad tiek poilsis, tiek darbas bus patogus, nespaus galvos, oras, kuriuo kvėpuojate, bus šviežias.

Slogus oras namuose gali būti pavadinamas tyliu žudiku, kadangi jis sukelia daug rimtų sveikatos problemų apie kurias žmones net nepagalvoja. Pavyzdžiui, jeigu nuolatos jaučiate galvos skausmą, jus kankina migrena, gali būti, kad oras, kuriuo kasdien kvėpuojate, yra netinkamas. Jame trūksta deguonies, o to pasekmė – galvos skausmas. Su panašios problemomis susiduria ir tie, kurie dažnai skundžiasi alergijomis. Dažnas bando ieškoti sudėtingų priežasčių, atlieka labai daug tyrimų, o sukėlėjas yra labai paprastas – prastas oras. Tokia iš pirmo žvilgsnio smulkmena gali sukelti daug įvairiausių sveikatos problemų, tad kokybiškos vėdinimo sistemos gali garantuoti kur kas komfortabilesnį gyvenimą.vedinimo sistemos

Kokybiškos vėdinimo sistemos montavimas turėtų prasidėti nuo patalpų izoliacijos. Pasitikrinkite, ar langai ir durys yra sandarūs, ar nelieka tarpų pro kuriuos gali išeiti šilumos energija. Kai viskas sutvarkyta – laikas apgalvoti, kokios vėdinimo sistemos tinkamiausias. Mobilūs kondicionieriai pasirenkami vis rečiau, kadangi žmonės suvokia, kad oras namuose turi būti gaivus ištisus metus. Juolab, vėdinimo sistemos ne tik vėdina orą, tačiau jį kondicionuoja. Tai reiškia – valo. Vėdinimo sistemos taip pat padeda ir sugerti namuose atsiradusią drėgmę. O drėgmė gali sukelti tiek pat daug sveikatos problemų, kaip ir nevalytas oras. Papildomai ji gadina namus, tad būtinas reguliarus remontas. Taigi, natūralūs pastatų vėdinimo kanalai negali būti vienintelis pasirinkimas, kadangi tokiose patalpose oras tikrai nebus šviežias, gali atsirasti organizmo pokyčių, pastatuose atsiras deformacijų. Toks vėdinimo būdas ne tik kad neišvalo oro, tačiau tuo pačiu didina ir energijos sąnaudas, kurios gali išaugti net kelis kartus. Vietoj to, kad sulaikytumėte šilumą – ją paprasčiausiai išleidžiate.

Vėdinimo sistemos yra labai įvairios ir pačios populiariausios, kurios padeda investuojant mažiausiai gauti daugiausia – oro kondicionieriai.

Ieškodami labiausiai Jums tinkamos vėdinimo sistemos – įvertinkite šiuos kriterijus:

  • Vėdinimo sistemos kaina gali labai varijuoti, tad rekomenduojame nusistatyti, kokią pinigų sumą galite skirti ir apskaičiuokite, kiek kainuos sistemos išlaikymas. Visada verta daugiau investuoti į įrenginius, kad paskui sistemos išlaikymas kainuotų pigiau.
  • Nuspręskite, ar Jums reikalinga montuojama sistema, ar puikiai tiks mobili.
  • Vėdinimo sistema skiriasi savo montavimo pobūdžiu. Kol vienos yra labiau matomos ir dažniausiai komplektuojamos kaip interjero dalis, tuo tarpu kitos labiau paslėptos ir jų visiškai nematysite.
  • Priklausomai nuo vietos, kuriose sistemos bus montuojamos, įvertinkite ir akustinius požymius. Rinkitės tokias vėdinimo sistemas, kurios veikia labai tyliai, pamirškite, kad jos yra namuose.

Skirtingos vėdinimo sistemos padeda pasiekti ir skirtingus rezultatus. Pasitarkite su profesionalais ir pasirinkite tokius variantus, kurie labiausiai tinka konkrečiai Jūsų namams.